AgroProdmash

AgroProdmash
Bilgi Kartı
  • AgroProdmash
  • Moskova, Rusya
  • 8 Ekim - 12 Ekim 2018
  • Uluslararası Gıda İşleme ve Paketleme Makineleri Fuarı

Market

Gıda ithalatına getirilen yasak, Rusya'da yerli gıda üretiminde istikrarlı bir artışa neden olmaktadır. Uluslararası tarım, gıda ve paketleme makineleri üreticileri bu ithalat yasağından etkilenmenin aksine Rus üreticilerin özellikle tahıl, et ve süt işleme tesislerinde modernizasyon için yatırımı arttırmalarından fayda sağlamaktadırlar.

GTAI verilerine göre, 2016 yılında toplam 6 milyar Ruble'lik (yaklaşık 85 milyon Euro) gıda ve içecek üretilmiş, bu da Rusya'da son üç yılda yerli ürünlerin perakende sektöründe %60 gibi bir büyüme gerçekleştirmesine öncü olmuştur.

2017 yılında, Rus gıda teknolojisi üreticileri bir milyar Ruble değerinde (15.6 milyon Euro) devlet desteği almışlardır. 2020 yılından itibaren, ülkenin gıda ithalatından kurtulması için gayretin devamı adına, sonraki 7 yıl boyunca tarım ve gıda endüstrisi için 1 milyar Ruble destek kullanıma hazır olacaktır.

Fuar

AgroProdMash, hem gıda ve paketleme makineleri hem de malzeme ve katkı maddeleri üreticileri ve satıcıları için 1996 yılından beri bir buluşma noktası olmuştur. En son düzenlenen fuarda, 808 firma 19 farklı holde makinelerini ve ekipmanlarını sergilemiştir. Rusya ve GUS ülkelerinden toplamda 24.000'den fazla ziyaretçi gelmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi tüm Alman üreticiler, bu yılki "Et-Endüstrisi" kısmında tek bir stand ile katılım göstereceklerdir.

Ön Başvuru