Tarımda Japon Teknolojileri Çalıştayı

Tarımda Japon Teknolojileri Çalıştayı

SUMİAGRO Sponsorluğunda Tarımda Japon Teknolojileri Çalıştayı 27 Nisan 2018 Tarihinde ExpoHIS Fuarcılık tarafından organize edildi. Çalıştay Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Önder Çiftçi Projesi Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Güngör, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Ahmet İstanbulluoğlu, Tekirdağ Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca ve Japonya’dan gelen misafir heyet ve çiftçilikle uğraşan vatandaşlar katıldı.

Programda bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tarım ve hayvancılık Tekirdağ’ın en önemli vizyonları arasında yer alıyor. Tarım alanında verim olarak Türkiye ortalamasının çok üzerindeyiz. Tarımda teknolojik olarak çağa ayak uydurmamız, teknolojik gelişmeleri takip etmemiz gerekiyor. Büyükşehir olarak bu konuda elimizden ne geliyorsa vermeye hazırız. Çalıştayın Tekirdağ ve ülke tarımı için faydalı olmasını diliyorum. Herkese saygılar sunuyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Çalıştayın ilk oturumunda Namık Kemal Üniversitesi Biyosisyem Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. A. Halim Orta “Tarımda Teknolojinin Önemi” konulu sunum gerçekleştirirken Chiba Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Takato Koba sunumunda  “Japonya’da Tarım” konusunu ele aldı.

Program, konuşmaların ardından tarımdaki teknolojik gelişmeler hakkında yapılan değerlendirmelerle sona erdi.